IK Fotografia Iwona Karwot

o mnie

O mnie

„Staraj się pokazać to, czego bez ciebie, nikt by nie zobaczył”. – Robert Bresson

Postanowiłam poświęcić swoje życie fotografii jakieś 12 lat temu, kiedy to robienie zdjęć towarzyszyło mi codziennie dając ogromną radość i spełnienie. Wiedziałam, że ćwiczenia czynią mistrza, dlatego postanowiłam nie tylko oprzeć się na wiedzy książkowej, ale także chciałam rozwijać się pod okiem doświadczonych ludzi w dziedzinie fotografii. Zdecydowałam się uczęszczać do Liceum Plastycznego a następnie na Studia Wyższe ze specjalizacją obrazu cyfrowego i fotografii, które ukończyłam z wyróżnieniem. Nauczyłam się nie tylko fotografii, jako rzemiosła i techniki wykonywania zdjęć, ale także zmysłu artystycznego i głębszego znaczenia fotografii w życiu każdego z nas.

Fotografia dla każdego z nas jest czymś ważnym, dlatego obraz fotograficzny musi wzbudzać w nas emocje uwieczniając to, co nas otacza. Nie będzie już tej samej chwili, tego samego światła i tej samej minuty. Dlatego ważne jest by ten zatrzymany czas na fotografii był dla nas pamiątką, do której chcemy wracać i odtwarzać wspomnienia i emocje towarzyszące w tamtym dniu.

Swoje umiejętności staram się wykorzystać w 100% podczas każdej realizacji, aby zdjęcia były wyjątkowe i ciekawe. Uwieczniając emocje ludzi oraz wydarzenia im towarzyszące. Mam świadomość, że „fotografia” cały czas się zmienia i idzie do przodu, dlatego powiększam swoją wiedzę i rozwijam umiejętności uczestnicząc w warsztatach fotograficznych, wystawach, plenerach, konferencjach międzynarodowych i krajowych.

Poznajmy się lepiej!

A tutaj mały urywek tego jak pracuję: